Przedszkole Publiczne im. Krasnala Hałabały w Rychwałdzie

OGŁOSZENIA NA STYCZEŃ

Odpłatność za żywienie i pobyt dzieci ponad podstawę programową za miesiąc styczeń będzie do zapłaty w miesiącu lutym.

W styczniu planujemy:
04.01 - Przedszkolak bezpieczny w kontakcie z dorosłymi
11.01  Konkurs kolęd PASTORAŁKA ŻYWIECKA - „Zespół Górolicki” w MCK w Żywcu
12.01 eksperymenty grupa „Ptaszki „
12.01 Hej Kolęda! - Kolędowanie z uczniami że Szkoły Podstawowej
13.01 Eksperymenty grupa „Jeżyki”
18.01 Dzień Kubusia Puchatka
31.01  Dzień Babci I Dziadka – planowany

WAŻNE KOMUNIKATY !!!!
W związku z przedłużającym się remontem łazienek w Sali Domu Ludowego planowany termin świętowania Dnia Babci i Dziadka  zaplanowany na dzień 13 stycznia 23 r. zostaje przeniesiony na 31 stycznia 23r.(termin ten jednak może ulec zmianie!!!!) z przyczyn  nie zależnych  od nas. Dziękujemy za wyrozumiałość.
W dniach od 16  - 27 stycznia 23 r. w naszym województwie będą ferie zimowe, z uwagi na coraz droższe ceny żywności musimy racjonalnie dysponować dyscypliną finansową żywienia.
Na czas ferii będzie dyżur, dlatego każdy rodzic na listach u nauczycielek grup musi zadeklarować obecności dzieci w tym terminie do dnia 11 stycznia 23r.

NAUCZYCIELE

Grupa „Wiewiórki” – mgr Małgorzata Pasko, Katarzyna Waloszczyk, Język angielski – mgr Agata Sandok – Witkowicz.

Grupa „Jeżyki” – mgr Marta Lach, mgr Dagmara Wawak, Język angielski –mgr Agata Sandok – Witkowicz.

Grupa „Ptaszki” – mgr Maja Nikiel, mgr Dagmara Wawak, Język angielski –mgr Agata Sandok – Witkowicz, Religia – mgr Dorota Walatek.

SPECJALIŚCI :

- pedagog specjalny ; mgr Małgorzta Pasko (gr. Wiewiórki,  Jeżyki)

- pedagog specjalny : mgr Dagmara Wawak ( gr. Ptaszki)

- terapeuta pedagogiczny : mgr Barbara Węglarz

- logopeda : mgr Maja Nikiel (gr.Ptaszki)

- logopeda : mgr Kataryna Waloszczyk (gr. Wiewiórki, Jeżyki)

- psycholog : wakat

CZAS PRACY PRZEDSZKOLA 7.00 – 16.00

Drzwi do placówki są zamknięte dla osób z zewnątrz dla zachowania bezpiecznych warunków pobytu naszych przedszkolaków w placówce, otwierane czasowo :

Przyprowadzanie dzieci 7.00 – 8.00

Odbierania dzieci           12.15 – 12.30

Każde wejście poza tymi godzinami otwarcia sygnalizujemy dzwonkiem do drzwi.

REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ W PRZEDSZKOLU

Godziny wydawania posiłków przedszkola

śniadanie 8.30 – 9.00

obiad 11.30 – 12.00 grupy „Wiewiórki” i „Jeżyki”,

11.40 – 12.10 grupa „Ptaszki”

podwieczorek 14.00 – 14.15

DZIECI  6 - letnie zwolnione z opłaty ponad podstawę programową.

Odpłatność za każdą rozpoczęta godzinę wg zadeklarowanej obecności pobytu dzieci wynosi 1,00 zł.

SKŁADKA NA UBEZPIECZENIE NNW jest dobrowolna i wynosi 42 zł – płatna u dyrektor do 24 września br.

DEKLAROWANA SKŁADKA NA RADĘ RODZICÓW – płatna u dyrektor do 15 listopada br.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA - płatna u nauczycielek grup

„Wiewiórki” - 60 zł

„Jeżyki”  - 70 zł

„Ptaszki” - 80 zł

ZGŁASZANIE NIEOBECNOŚCI DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Najpóźniej do godziny 8.00 w dniu nie obecności dziecka  lub dzień wcześniej zgłaszamy absencję  telefonicznie, lub za pomocą messengera przedszkola na profilu fb. lub nauczycielkom grup.

Brak zgłoszenia w/w terminie powoduje naliczenie opłaty posiłków, odliczane są wtedy tylko godziny ppp płatne.

To samo dotyczy jeśli jest potrzeba wcześniejszego odbioru dziecka niż zadeklarowany pobyt, najpóźniej do godziny 8.00 powiadamiamy nauczyciela grupy.

Do przedszkola nie przynosimy środków żywnościowych, jakiekolwiek alergie pokarmowe zgłaszamy na piśmie, potwierdzone przez lekarza.

Przedszkole zapewnia, stały dostęp do wody, poza ustalonymi posiłkami.

Wybór trójek grupowych i przedstawicieli Rady Rodziców

Kandydaci do trójek z grup  :

- „Wiewiórki” : Marianna Motyka, Sandra Prochota, Joanna Brzezicka

- „Jeżyki” : Celina Bieniek, Sabina Duda, Dorota Sala

- „Ptaszki” : Olga Kieca, Magdalena Sala , Anna Dybał

RÓŻNE SPRAWY :

- Z uwagi na nie wielką liczbę miejsc parkingowych, bardzo prosimy o sprawne i rozważne parkowanie aut w trakcie przywożenia i odbierania dzieci z przedszkola zwłaszcza w godzinach rannych, nie zastawiajmy pół parkingu, każdy chce znaleźć miejsce, zwłaszcza personel przedszkola oraz osoby korzystające z paczkomatu.

-  Prywatne profile fb personelu nie służą do korespondencji w sprawach przedszkolnych, w razie pytań można po wcześniejszym umówieniu terminu spotkać się z nauczycielem grupy, a wszelkie zapytania można zadawać na poprzez profil fb przedszkola w godzinach pracy przedszkola 7.00 – 16.00

-    Wszelkich informacje o dzieciach i ich pobycie w przedszkolu zasięgamy u  dyrektora, i nauczycieli – wychowawców grup , oraz zatrudnieniowych specjalistów.

Personel obsługowy nie jest do tego upoważniony do udzielania takiego typu informacji.

Propozycja wspólnych z rodzicami przedsięwzięć:

1. zbiórka  zakrętek plastikowych,
  2. akcje charytatywne