Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przedszkole Publiczne im. Krasnala Hałabały w Rychwałdzie

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

W środę 13 kwietnia po raz pierwszy zagościło w naszym kalendarzu uroczystości przedszkolnych jakże piękne i doniosłe wydarzenie „Śniadanie Wielkanocne”, myślę że pozostanie ono już w naszej przedszkolnej tradycji.
Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście : Sekretarz Gminy p. Sylwia Góra, Gwardian i Proboszcz parafii Św. Mikołaja w Rychwałdzie o. Grzegorz Siwek, na krótką chwilę dołączyli do naszego świętowania Wójt Gminy Gilowice p. Krzysztof Okrzesik i Skarbnik Gminy p. Wioletta Tomaszek.
Przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych przygotowały wraz z nauczycielami piękne krótkie wielkanocne prezentacje muzyczne, nie zabrakło życzeń oraz modlitwy.
W przedświątecznych nastrojach, wśród pięknych dekoracji, oraz suto zastawionych stołów, wszyscy razem zasiedliśmy do uroczystego śniadania. Na świątecznym stole nie zabrakło wielkanocnych potraw takich jak : jajko, szynka, biała kiełbaska, sałatka warzywna i wielkanocnych „bab” upieczonych przez nasze przedszkolaki.
Dziękując sobie wzajemnie i życząc wszystkiego co najlepsze w przeżywaniu Świat Wielkanocnych, świętowaliśmy ciesząc się swoją obecnością.
Dzięki takim uroczystościom cała społeczność naszego przedszkola i nie tylko integruje się wzajemnie i tworzy przyjazną atmosferę jak jedna wielka rodzina.
Dziękuję nauczycielom, za piękne prezentacje muzyczne naszych przedszkolaków, udekorowanie i przystrojenie stołów i pomieszczeń przedszkolnych, paniom kucharkom i całej obsłudze za pyszne przygotowane potrawy oraz wielkie zaangażowanie, aby ta uroczystość udała się jak najpiękniej.
….Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,
Nadziei, która nie gaśnie kiedy marzenia wydają się być dalekie,
Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,
Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża - tego oraz wiele więcej...

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Utworzono dnia 31.07.2022, 18:30

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny